Exclusive Stories – placené stories na Instagramu. Exclusive stories Instagram. Placený obsah na instagramu. Instagram chce rovněž nabídnout placené členství pro přístup k exkluzivním Stories. To ale není vše, co se chystá
- Instagram se inspiruje u konkurence a také chystá placené členství, v plánu je exkluzivní přístup k příspěvkům.
- Další nová funkce může pomoci s rozšířením NFT, jehož popularita postupně stoupá.
- V budoucnu by měli Instagram tvůrci dostat ještě více funkcí, jak co nejlépe komunikovat se svojí komunitou.
Instagram nechce zůstat pozadu a také pracuje na tom, jak vytvořit tvůrcům možnosti pro monetizaci obsahu a speciální nabídky pro platící uživatele. Nejnovější funkce vypadá jako jistá kopie Super Follow od Twitteru. Instagram nabídne možnost přidávat Stories pro skupinu platících fanoušků. Už nyní umožnuje populární sociální síť posílat Stories jen skupině blízkých přátel, platící fanoušci by se tak mohli stát novou skupinou s podobnými vlastnostmi. Nový typ Stories by měl přijít pod názvem Exclusive Stories a stejně jako ostatní chystané funkce ji pro nás objevil reverzní inženýr Alessandro Paluzzi, který často nachází nové funkce ze zdrojového kódu mobilních aplikací. Paluzzi se také pochlubil se screenshoty Exclusive Stories a dalších možných novinek ve vláknu na Twitteru.
To ale není vše, co Instagram plánuje. Další funkce má začlenit používání tokenů NFT, které se používají k potvrzení toho, že někdo něco vlastní v rámci virtuálního světa. Pomocí NFT se už prodal třeba první tweet zakladatele Twitteru Jacka Dorseyho za 3 miliony dolarů, NFT se používají také pro vlastnictví hudby, obrazů a podobně. Tyto tokeny jsou aktuálně ve fázi, kdy se čeká, jestli budou větší částí společnosti přijaty a plánovaná funkce Instagramu by jim v tom mohla zásadně pomoci.
Instagram zatím mnoho informací o nových funkcích nepotvrdil a neví se tedy, v jak blízké budoucnosti bychom se jich mohli dočkat. U některých novinek se také vedení společnosti může rozhodnout, že je nezavede vůbec nebo ještě přepracuje. V průběhu akce Creator Week, kterou Instagram pořádal na počátku června, hovořil šéf Instagramu Adam Mosseri hlavně obecněji o tom, že chtějí dát tvůrcům do rukou nástroje, které je lépe propojí s jejich komunitou. Řekl také, že společnost se chce zaměřit i na úplně nové typy nástrojů a funkcí. U sociálních sítí se v poslední době s placenými i neplacenými funkcemi roztrhl pytel a často jde o kopírování nových úspěšných projektů, které do sebe giganti na trhu implementují a tím původní aplikace odsuzují k zániku. Asi poslední příklad je aplikace Clubhouse, která umožňuje vytvářet místnosti pro hlasovou komunikaci v reálném čase. Službu už ale zkopírovala konkurence, Twitter přišel se Spaces, Spotify zase představilo Greenroom, FaceBook má Audio Rooms a další velcí hráči také chystají své verze. Modely předplatného, které teď spousta sítí zavádí, zase často mají kořeny u služeb, jako je Patreon nebo OnlyFans. Uvidíme, jaký další nápad bude giganty pohlcen příště a zajímavé také bude sledovat, kdy a v jaké podobě se nakonec představí chystané funkce od Instagramu.