Jak získat ověřený instagramový účet

Jak získat ověření na Instagram 2021

Instagram otevřel svůj ověřovací program pro veřejnost v polovině roku 2018. Ověřený odznak je malá modrá značka, která se zobrazuje vedle názvu účtu Instagram ve vyhledávání a v profilu. Znamená to, že Instagram potvrdil, že účet je autentickou přítomností osobnosti veřejného života, celebrit nebo globální značky, kterou zastupuje. Kdokoli může požádat o ověření v aplikaci Instagram.Požadavky na žádost o odznak ověřený Instagramem Instagram při hodnocení účtů zohledňuje řadu faktorů, aby zjistil, zda jsou ve veřejném zájmu a splňují jejich ověřovací kritéria. Kromě dodržování podmínek služby a pokynů komunity společnosti Instagram musí být váš účet také:

 • Autentický: Váš účet musí představovat skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt
 • Kompletní: Váš účet musí být veřejný a musí obsahovat životopis, profilovou fotku a alespoň jeden příspěvek. Váš profil nesmí obsahovat odkazy „přidat mě“ na jiné služby sociálních médií
 • Pozoruhodný: Váš účet musí představovat známou a velmi vyhledávanou osobu, značku nebo entitu. Instagram kontroluje účty, které jsou uváděny ve více zpravodajských zdrojích, a za zdroje ke kontrole nepovažují placený nebo propagační obsah
 • Unikátní: Váš účet musí být jedinečnou přítomností osoby nebo firmy, kterou zastupuje. Může být ověřen pouze jeden účet na osobu nebo firmu, s výjimkou jazykových účtů. Instagram neověřuje účty obecného zájmu

Jak požádat o ověření Instagramu

Proces žádosti je velmi jednoduchý a přímočarý.

 1. Ujistěte se, že jste přihlášeni k účtu, pro který požadujete ověřený odznak
 2. Klepnutím na ikonu přejděte do svého profilu  vpravo dole
 3. Klepněte na tři pruhy  vpravo nahoře
 4. Využít  Nastavení> Účet> Požádat o ověření
 5. Zadejte své celé jméno a zadejte požadovaný způsob identifikace (příklad: státem vydaný průkaz totožnosti s fotografií)
 6. Jakmile Instagram zkontroluje vaši žádost, obdržíte oznámení s oznámením, zda byl váš účet ověřen či nikoli. Pokud je váš požadavek zamítnut, můžete nový požadavek odeslat po 30 dnech

Jak získat ověřený instagramový účet – Štítek ověření se na Instagramu zobrazuje vedle jména účtu a pro jeho dosažení musíte splňovat určitá kritéria. U takto ověřených účtů si můžete být jistí jejich autenticitou. Modrý štítek obvykle získají profily veřejně známých osobností, celebrit a globálních značek.

Instagram v žádosti hodnotí řadu faktorů, které se musí shodovat s ověřovacími kritérii:

 • Autenticita – Váš účet musí představovat skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo entitu.
 • Unikátnost – Je možné ověřit jen jeden účet na osobu nebo firmu (výjimkou jsou specifické účty pro různé jazyky). Instagram nekontroluje účty obecného zájmu.
 • Kompletnost – Váš účet musí obsahovat kompletní informace (popis, profilové foto), alespoň jeden příspěvek a musí být veřejný. Nesmí se zmiňovat odkazy na další sociální média.
 • Zajímavost – Váš účet musí být dobře známá a hodně vyhledávaná osoba nebo firma. Instagram do hodnocení nezahrnuje výsledky placené reklamy, ale analyzuje přirozený zájem o vaši osobu/firmu.

Pokud chcete o ověření zažádat a zkusit, jestli váš účet splňuje požadavky Instagramu, stačí kliknout na “Nastavení” a v možnostech vybrat Požádat o ověření”.

V žádosti musíte vyplnit:

 • celé jméno
 • známý/známá jako
 • kategorii účtu

Dále přiložíte fotku svého dokladu totožnosti a poté můžete žádost odeslat.

Jakmile Instagram váš požadavek o ověření zkontroluje, obdržíte oznámení, jestli kritéria splňujete. V případě zamítnutí můžete odeslat novou žádost po 30 dnech.

Pokud modrý odznak ověření získáte, Instagram vám ho může kdykoliv odebrat v momentě, kdy přestanete splňovat jeho kritéria.

V případě, že ověření nezískáte, můžete využít i jiných způsobů, jak ukázat, že jste autentickým účtem. Propojte si váš účet na Instagramu s Facebookem a oficiálním webem, ať o vás mají uživatelé co nejvíce vstupních informací.

Přečtěte si také, jak získat ověřenou stránku nebo profil na Facebooku. Odznak ověření na Facebooku a Instagramu fungují nezávisle. Jestliže máte modrý nebo šedý odznak na Facebooku, neznamená to, že ho dosáhnete i na Instagramu a naopak. Každá platforma hodnotí účty uživatelů a firem odděleně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *