Instagram Novinky

Instagram Novinky – Instagram chystá zajímavou novinku, která by mohla výrazně zpříjemnit jeho používání. Patříte-li mezi uživatele Instagramu, následující řádky by vás mohly poměrně dost potěšit. Společnost se totiž chystá svou aplikaci poměrně zásadním způsobem vylepšit a učinit jí díky tomu využitelnější. Řeč je konkrétně o změně pohledu na sdílení odkazů na webové stránky, které již dle všeho nebude v příbězích exkluzivitou účtů s ověřením či více než 10 000 followery, ale užít si jej budou moci všichni – byť trochu jinak. 

Zatímco v současnosti je možné odkazy jednoduše sdílet jen přes takzvané “swajpy” a to navíc jen u účtu splňujících výše zmíněné podmínky, v budoucnu půjdou odkazy alespoň podle čerstvých bet aplikace sdílet i přes nový typ speciálních samolepek, do kterých půjdou právě odkazy vložit. Uživatelé si je pak budou moci jednoduše rozkliknout a tím budou přesměrováni na webovou stránku. Jedná se tedy ve své podstatě o ještě jednodušší úkon než nynější “swajpování”.  

Kdy budou odkazovací samolepky veřejnosti uvolněny je v tuto chvíli bohužel zcela nejasné, jelikož se začaly teprve nedávno testovat. Facebook a potažmo i Instagram je však bohužel proslulý tím, že si dává na testech záležet a s uvolňováním novinek zpravidla příliš nespěchá. Dá se proto očekávat, že nás od uvolnění novinek dělí několik dlouhých měsíců.

Instagram testuje webové odkazy v Příbězích

Instagram sem tam přidá novou funkcionalitu nebo efekt přímo do editoru pro Příběhy, tedy Stories. Jak jste si ale mohli všimnout, tak větší a ověřené účty mívají větší možnosti. Zejména zde stojí za zmínku možnost gestem posunout Příběh nahoru a dostat se k odkazu, který byl společně s ním sdílen. Možná se této funkcionality dočkáme všichni.

Instagram a odkazy

Instagram začal testovat novou nálepku, která umožňuje vložení odkazu přímo do Příběhu. Dle dostupných informací nebude jakákoliv možnost pro změnu textu. Ten bude generován na základě URL adresy, zřejmě bude ponechána jen základní, tedy první a druhá úroveň. Delší odkazy budou zkráceny na tuto podobu.

Zatím se jedná o test pro omezený počet uživatelů, přičemž Instagram sbírá data, jak je tato novinka používána. Zde musí být společnost velmi opatrná, jelikož by mohlo dojít ke zneužití, například sdílení spamu nebo škodlivých stránek. Zatím není jasné, kdy a jestli se dočkáme rozšíření.

Pokud nejste zařazení do testování, není zde možnost, jak tuto novinku získat. Pokud vám jde o dosavadní systém vkládání odkazů do Příběhů, tak byste museli mít ověřený účet nebo mít aspoň 10 000 sledujících. Jiná možnost vložení aktivního odkazu zatím není.

Vizuální vyhledávání produktů míří na Instagram

Líbí se vám konkrétní kus oblečení na někom ve Stories, feedu nebo dokonce na ulici? Umělá inteligence Instagramu vám dokáže najít ten samý nebo podobný produkt v rámci toho, co můžete najít v Instagram Shops.

Facebook přidává do Instagramu vizuální vyhledávání, které je funkčně stejné jako Pinterest Lens a Google Lens. Vizuální vyhledávání umožňuje uživatelům skenovat položky ze skutečného světa. Tedy líbí se vám na někom šaty. Vyfotíte je, a umělá inteligence vám najde podobné v online obchodech, respektive v Shops na Instagramu. Tuto funkci lze použít i pro jakoukoli nahranou fotografii nebo video k vyhledání podobných výpisů produktů.

Mark Zuckerberg k této funkci uvedl:

„Nakupování začíná vizuálním objevováním.To znamená, že vidíte něco, co vám připadá hezké. Pak třeba chcete vidět další produkty, které jsou podobné, nebo chcete zjistit, jak ten produkt získat. A to je typ problému, se kterým může umělá inteligence pomoci.” 

Zatímco je funkce už nějakou dobu k dispozici u konkurence, Facebook by ji mohl posunout na vyšší úroveň. V měřítku Facebooku to bude znamenat, že mnohem více lidí bude nyní moci používat vizuální vyhledávání, a to by se mohlo rychle přeměnit na obvyklé nákupní chování pro spoustu dalších lidí. Facebook v současné době tuto možnost na Instagramu testuje.

Augmentovanou realitu v reklamách uvidíte častěji

Kromě toho Facebook také celosvětově zpřístupňuje reklamy s produktovými značkami a zároveň testuje dynamické reklamy využívající augmentovanou realitu (AR) a rozšiřuje partnerství pro vyzkoušení AR. Lidskou řečí: více značek vám již v reklamě nabídne vyzkoušení rtěnky nebo slunečních brýlí přímo na vašem obličeji.

To vše dohromady bude mít velký vliv na rozvoj Facebooku v oblasti e-commerce. Jak si stále více lidí zvyká na vyhledávání a nakupování přímo z daných platforem, lze očekávat, že tato snaha bude nabírat na síle a změní způsob, jakým lidé jednotlivé aplikace používají. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *