Prodávejte na Instagramu

Prodávejte přes Instagram. PŘEDSTAVUJEME NÁKUPY NA INSTAGRAMU Zařiďte, aby zákazník, který něco objeví, si to mohl rovnou snadno koupit. Instagramové příspěvky, ze kterých lze nakupovat, jsou odtud jen pár kliknutí.

“Protože obrázek prodává lépe než tisíc slov”

“Překvapilo mě, jak rychlé a snadné bylo prodat na Instagramu zboží pouhým označením obrázků v mém Instagramovém kanálu.

Vše, co potřebujete k prodeji online

Prodávejte na sociálních sítích Proměňte sociální sdílení v sociální prodej. Snadno přidávejte a prodávejte produkty ve svých zdrojích na Facebooku a Instagramu, abyste nakupujícím umožnili procházet a nakupovat z jejich oblíbených kanálů na sociálních sítích.

Prodávejte online, v obchodech a na cestách Přijímejte platby v obchodě i na cestách pomocí systému Square a dalších systémů v místě prodeje. A co je nejlepší, skladové zásoby ve vašem účtu se automaticky aktualizují, takže všechny vaše obchody zůstanou dokonale synchronizované.

Prodávejte po celém světě Pozvedněte svou malou firmu na globální úroveň pomocí integrovaných mezinárodních platebních nástrojů a podpory překladu do 50 jazyků — a další přibývají.

Proč používat Instagram Shopping

Jednoduše se dostanete k novému okruhu uživatelů. Během noci váš produkt může obletět celý svět. Zní to trochu utopicky, ale bezesporu se vám otevřou dveře k novým uživatelům, kteří o vašich produktech neměli dříve tušení. Ve feedu uživatel jasně vidí, co si může koupit. Daný příspěvek si může uložit a poté se k danému produktu vrátit. Uživatel nemusí klikat na e-shop a daný výrobek složitě znovu vyhledávat. Ušetříte si spoustu času. Kolikrát se vám stalo, že se vás uživatel zeptal: “A kolik stojí tento produkt?” Tato otázka se určitě pravidelně objevuje v DMs, v komentářích i v e-mailové schránce. Vaše firma působí transparentně. Pokud si stojíte za svými produkty, proč je neukázat v celé své kráse i s cenovkou tak, jak by tomu bylo v obchodě? Jednodušší, rychlejší a uživatelsky příjemnější proces celého nakupování Už žádné zdlouhavé hledání na stránkách. Daný produkt si uživatel může zakoupit během 4 kliknutí. Instagram zná “své lidi” Propracovaný algoritmus nás zná. Ví, které příspěvky různé uživatele zaujmou, které lajkují a u kterých tráví více času. Tím pádem dokáže jednodušeji vytipovat, které produkty se budou líbit uživateli X a které se naopak budou líbit uživateli Y. Což pro firmy znamená jediné: větší míra konverzního poměru.

Co musíte splňovat, abyste mohli přidávat produkty na Instagram?

 • Zkontrolujte, zda je vaše firma nachází na seznamu podporovaných zemí. Česká republika na tomto seznamu figuruje, pokud ovšem máte sídlo v jiné zemi, můžete se přesvědčit zde
 • Seznamte se s dalšími požadavky
 • Instagram podporuje prodej pouze fyzických předmětů
 • Váš instagramový profil musí být propojen s Business Managerem
 • Musíte mít nastavený firemní profil na Instagramu
 • Máte nejaktuálnější verzi Instagramu
 • Facebooková stránka je propojena s vaším businessovým profilem na Instagramu.

Jak využít Instagram Shopping na maximum

1) Využívejte carousel posty

Carousel posty jsou typy postů, které obsahují více obrázků (v našem případě se bude pravděpodobně jednat o produkty). Díky této možnosti můžete přidat až 20 produktů v rámci jednoho příspěvku. Uživatel si velmi jednoduše může prolistovat galerii s produkty tak, aby vše hezky ladilo ve feedu.

2) Označujte produkty ve Stories

Ano, i to lze. Značky využívájí Stories ke zviditelnění a propagaci produktů a uživatelé tuto možnost vítají. Pro někoho může být novinkou fakt, že i přes Instagram Stories je možné nakupovat. Podobně jako ve feedu můžete přidat “samolepku”, díky které uživatel uvidí, o jaký produkt se jedná. Po kliknutí na odkaz si daný produkt může zakoupit.

Úžasnou zprávou je to, že tato funkce je zpřístupněna všem, kteří mají businessový profil! Mnoho menších, lokálních firem stále nedosáhlo na hranici 10 000 sledujích a nemohou tak využívat funkci “Potáhni nahoru”, která funguje jako odkaz. Samolepka je skvělá (né-li lepší) možnost, jak ukázat produkt v akci i s odkazem na nákup.

Instagram přidává možnost nákupu všude, kde to jen jde. Samotná aktualizace napovídá, že se možná v budoucnu dočkáme dalšího rozšíření. Jak? Kam? To nevíme, ale třeba nás tato sociální síť opět překvapí a vymyslí pro své uživatele zase něco nového.

Budujte obsah na Instagramu

Pečlivě si připravte co, kdy a jak budete přidávat za příspěvky. Je důležité, abyste měli pravidelnost, relevantní hashtagy a samozřejmě obsah, kterým zaujmete.

 • Připravte si několik sad hashtagů, které budete po dobu (2-4 týdnů) používat. 
  Podívejte se na svůj příspěvek a vymýšlejte hashtagy podle toho, co na něm vidíte. Je důležité, aby souviseli s vašim obsahem.
 • K tvorbě různých sad hashtagů vám skvěle poslouží nástroj PickBear.
 • Ze začátku příspěvky naplánujte na ránopo obědě, nebo večer. Jak budete plnit svůj profil, tak se vám po čase vytvoří zajímavé statistiky na kartě Přehledy a vy tak budete znát perfektně své publikum. Budete vědět, kdy jsou vaši sledující nejaktivnější.
 • Při vkládání příspěvku, nezapomeňte vyplňit kolonku Přidat místo podle toho, v jaké lokalitě jste fotku pořídili. Zvyšuje vám to dosah příspěvku.
 • Buďte aktivní a odpovídejte na komentáře pod vašim obrázkem.
 • Nevynechávejte Instagram Stories. To, co se vám nehodí přidávat do vašeho profilu, využijte pro stories. Komunikujte se svými sleudjícími, nechte je ať reagují na vaše příspěvky například pomocí šikovných nástrojů jako anketa, otázky, zmínka a další. Vytvářejte například různé koláže, používejte GIFy apod.
 • Nikdy neplaťte za různé služby, které vám slibují rychlý růst vašich sledujících. Takhle to nefunguje! Takové publikum vám je k ničemu! 

Jak být úspěšný na Instagramu?

Musíte si uvědomit, že jako nováček potřebujete dostat samotný Instagram na vaši stranu. Zjednodušeně řečeno 🙂 Instagram používá algoritmus pro obsah, který konzumujete a vy přece chcete pro vaše příspěvky budovat co největší dosah.

Algoritmus se mění každou chvíli a mnohdy není jednoduché změny zachytit včas. Proto je důležité, abyste nejlépe využívali všeho, co Instagram nabízí. Využívejte veškerých nástrojů ve Stories a zapojte lidi, kteří vás sledují. Lajkujte a komentujte příspěvky ostatních. Vymýšlejte různé spolupráce a zapojte svoji kreativitu. Jednoduše se snažte být aktivní a mějte trpělivost. Dříve nebo později, to prolomíte 🙂

Tipy a vychytávky na Instagramu

Je potřeba sledovat trendy, vzdělávat se a mít neustále přehled. Hledejte tedy různé poradenské skupiny, komunity nebo třeba blogy. Dávejte si ale pozor, do jakých facebookových skupin vstupujete. V některých případech se jedná spíše o jedno velké promo na svůj byznys. Moderátoři vám neporadí, vypínají komentáře a na zdi vidíte jen samé sdílení vlastních služeb. To, co se naučíte, zkuste ihned aplikovat pro vaše publikum. Jednu takovou skupinu na Facebooku pro vás spravuji. Jmenuje se Spravujeme sociální sítě a najdeš v ní kvalitní obsah všeho, co se sociálních sítí týče. Pokud si nebudete vědět s něčím rady, rádi ve skupině poradíme 🙂 Na závěr mám pro Vás pár nástrojů a aplikací do telefonu, které s tvorbou obsahu do začátku pomůžou.

 •  Mindmeister – naplánuj si vše pomocí myšlenkových map
 •  Later – naplánuj datum a čas pro jednotlivé příspěvky a o víc se nestarej
 •  InstaMag – parádní koláže pro tvé příspěvky
 •  Canva – je na tebe Photoshop příliš složitý? Tohle se ti bude líbit 🙂
 •  Repost – něco pro sdílení příspěvků ostatních
 •  Hype Type – život pro tvoje stories
 • InShot (AndroidiOS) – jednoduše upravuj svá videa i obrázky

Nově spouštíme komplexní školení Instagramu, kde si vše ukážeme a rozebereme mnohem detailněji.

Shrnutí

Ač se na první pohled může zdát samotné nastavení označování produktů složité, věřte, že se to vyplatí. Na začátku investujete pár hodin svého času, který se vrátí zpět v okamžiku, kdy na vás narazí nový uživatel a skrze pár kliknutí si objedná váš produkt. Pro uživatele se jedná o obrovské ulehčení. Zároveň vidíme, že se Instagram snaží možnost nákupu přidat všude, kde je to možné. I z tohoto hlediska doporučujeme jít s trendem a “Instagram shopping” si nastavit co nejdříve.

Potřebujete pomoci s nastavením nákupů na Instagramu? Napište nám a rádi vám pomůžeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *